Karate: Najmlađi takmičari "Spartak-Enpija" osvojili 19 medalja na "Šabačkom pobedniku"

Subotica.com 17.05.2021  |  Subotica.com

U okviru priprema za Prvenstvo Srbije koje će se održati 6. juna u Jagodini, najmlađi takmičari Karate kluba "Spartak-Enpi" (petlići, poletarci, pioniri i nade) nastupili su na turniru „Šabački pobednik“.

U konkurenciji preko 400 takmičara iz 30 klubova iz Srbije i Republike Srpske, Subotičani su ekipno zauzeli treće mesto, osvojivši tom prilikom 19 medalja, i to 6 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih. Zlatne medalje osvojili su Dušan Jelačik, Luka Cvijin i Jana Papić u katama, dok su u borbama najsjajnija odličja zaslužili Bendžamin Osvald, Nenad Kolar i tim pionira (Vuk Miletić, Tadija Todorović i Maksim Škavo). Medalje bronzanog sjaja kroz takmičenje u borbama