Beograd čuva tron

Vesti online 23.05.2021  |  M. Ninović - Vesti

Fudbaleri Beograda iz Adelajda vratili su se s trećeg gostovanja ove sezone sa još jednom pobedom u koferu. U petak uveče savladali su Modburi Džetse sa 2:1 (2:0) i tako sačuvali lidersku poziciju na tabeli Prve državne lige Južne Australije. Prenos u Vudvilu Prva državna liga Južne Australije

Ispostavilo se da je Beograd stekao nedostižnu prednost još u prvom poluvremenu, kada je golovima Tomasa Lava u 30. i Džejkoba Batler-Baudena u 39. minutu poveo sa 2:0. Ekipa najstarijeg srpskog kluba na tlu Australije suočila se s nevoljama na ovom gostovanju. Najpre se povredio iskusni napadač Kajl Markam, a posle pauze između dva poluvremena meč nije mogao da nastavi ni prvi golman Dil Čembrlen, pa je priliku dobio mladi Nikola Jokić, koji je kao i na samom