RG: Krajinović se plasirao u drugo kolo

Novi magazin 31.05.2021  |  Novi magazin

Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je lako u prvom kolu Rolan Garosa nemačkog kvalifikanta Maksimilijana Marterera i plasirao se u drugo kolo pariskog grend slema. Filip je nadigrao Maksimilijana sa 3:0 (6:4, 6:1, 7:6), a meč je trajao dva sata i 12 minuta.

Nakon prvog seta u kojem je Krajinović savladao Marterera iskoristivši drugu set loptu za 6:4, srpski teniser je odmah na startu drugog seta oduzeo protivniku servis. Ponovio je isto u petom i u sedmom gemu, ne dozvolivši Martereru nijednom da mu uzvrati, tako da je drugi set okončao rezultatom 6:1 u svoju korist. U trećem setu Marterer se borio koliko je mogao da parira nadmoćnijem Krajinoviću. Protivnici su dobijali svako svoj servis do rezultata 6:6, što ih je