Evropsko prvenstvo u Poznanju: Novaković zauzela četvrto mesto u kajaku jednosedu na 500 metara

Kurir 06.06.2021

Srpska kajakašica Milica Novaković zauzela je četvrto mesto u jednosedu na 500 metara na Evropskom prvenstvu u Poznanju.

Novaković je stazu izveslala za minut, 55,255 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Dankinja Ema Jorgensen rezultatom 1:53,402. Druga kroz cilj prošla je olimpijska šampionka Danuta Kozak iz Madjarske sa 1:53,962, dok je treća bila Ukrajinka Marija Povh rezultatom 1:55,19 minuta. Srpski reprezentativac Strahinja Stefanović zauzeo je osmo mesto u finalu jednoseda na 200 metara rezultatom 36,017 sekundi. Titulu prvaka Evrope osvojio je Madjar Šandor Totka rezultatom