RG: ĐOKOVIĆ U ČETVRTFINALU ROLAN GAROSA

Novi magazin 07.06.2021  |  Novi magazin

Svetski broj jedan u tenisu, Novak Đoković nadigrao je mladog Italijana Lorenca Muzetija u osmini finala Rolan Garosa i plasirao se u četvrtfinale pariskog grend slema. Novak je na centralnom terenu Filip Šatrije pobedio Lorenca sa 3:2, s tim što je Muzeti u petom setu predao meč. Novak je izgubio prva dva seta, sledeća dva je dobio, a Italijan se povukao posle četvrtog gema u petom setu - 6:7 (7:9), 6:7 (2:7), 6:1, 6:0, 4:0. Meč je trajao tri sata i 27 minuta.

U prvom setu protivnici su bili izjednačeni u igri, a napravili su i svako po jedan brejk tako da je rezuktat tog dela igre odlučivan u tai-brejku. Mozeti je tu bio uspešniji za dava poena i prvi set rešio je u svoju korist, 7:6 (9:7). Ohrabren svojom igrom i dobijenim prvim setom, Italijan je u nastavku postao još agresivniji. Napravio je brejk u četvrtom gemu za 3:1, ali mu je Novak odmah uzvratio ribrejkom, da bi potom bio uspešan na svom servisu i izjednačio na