Zverev dominanto do polufinala Rolan Garosa, pridružio mu se Cicipas

RTS 08.06.2021

Nemački tenise Aleksandar Zverev plasirao se u polufinale pariskog grend-slema pošto je ubedljivo, sa 3:0 u setovima savladao Španca Alehandra Davidoviča Fokinu. Protivnik Zverevu biće Grk Stefanos Cicipas, koji je takođe sa 3:0 pobedio Danila Medvedeva.

Meč je trajao svega 98 minuta a Zverev je rivalu dopustio ukupno šest poena - 6:4, 6:1 i 6:1. Neizvesnosti je bilo samo u prvom setu, u kojem je viđeno čak sedam brejkova a jedan više vredan osvajanja seta ostvario je Zverev. Drugi i treći set protekli su u apsolutnoj dominaciji nemačkog tenisera, koji je do kraja rivalu dozvilio svega dva poena i sebi obezbedio mesto među četiri najbolja. On će se u borbi za finale ”sukobiti” sa boljim grčkim teniserom Stefanosom