Španac odradio svoje, čeka se Novak! Nadal izgubio set i bio na korak od ambisa, a onda uspeo da se plasira u polufinale Rolan Garosa

Sportal blic 09.06.2021
Španac odradio svoje, čeka se Novak! Nadal izgubio set i bio na korak od ambisa, a onda uspeo da se plasira u polufinale…

Rafael Nadal se plasirao u polufinale Rolan Garosa pošto je porazio Dijega Švarcmana u četiri seta.

Španski teniser je slavio rezultatom 6:3, 4:6, 6:4, 6:0. Posle Zvereva i Cicipasa koji su rivali u polufinalu, u toj fazi Rolan Garosa je sada i Nadal koji čega boljeg iz poslednjeg četvrtfinala Novak Đoković - Mateo Beretini. Sigurni su teniseri bili u uvodnim gemovima meča na servisima, a prvo je Švarcmanu zadrhtala ruka kada je Nadal propustio dve brejk prilike. Međutim, Špancu se to nije desilo i tokom sledećeg servis gema Argentinca kada mu je oduzeo servis i