Đoković je gromada – izgubio dva seta pa osvojio Rolan Garos!

Sputnik 13.06.2021

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, osvojio je svoju 19. Grend slem titulu pobedom nad Stefanosom Cicipasom u finalu Rolan Garosa, rezultatom 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle velikog preokreta i ogromne borbe pred publikom na stadionu Filip Šatrije.

Đoković je imao dva seta manjka u odnosu na rivala, nije izgledao dobro na terenu, iako je odlično startovao meč. Bez obzira na posledice teškog pada i probleme sa očima, Đoković je uspeo da se potpuno vrati u duel, stigne do izjednačenja, a u petom setu i do preokreta. Srpski teniser je osvojio 19. titulu na najvećim teniskim turnirima, dok je Cicipas propustio šansu da to uradi prvi put u profesionalnoj karijeri. Novak je stigao na korak od Rodžera Federera i