Holandija maksimalna, Austrija ide dalje

Vesti online 21.06.2021  |  B92

Iz Grupe C u osminu finala Evropskog prvenstva idu Holandija i Asutrija. Holanđani dalje idu sa tri pobede, Austrija kao druga nakon pobede nad Ukrajinom. Makedonija se od debitantskog Eura oprašta sa tri poraza, ali i uz pozitivne utiske. Goran Pandev završio je reprezentativnu karijeru.

U duelu u kome se direktno odlučivalo o prolasku u nok-aut fazu Austrija je savladala Ukrajinu minimalnim rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola bio je Baumgartner u 21. minutu. Najbolju priliku da svom timu donese ubedljiviju pobedu imao je Arnautović u samom finišu prvog poluvremena, ali je promašio čistu priluku. Austrija dalje ide kao druga iz Grupe C, dok Ukrajina ostaje na tri boda i malo čemu ima da se nada u konačnom poretku najboljih trećeplasiranih.