Šou u Bukureštu: Prvak sveta ide kući, Švajcarci u četvrtfinalu EP posle penal ruleta!

Sportski žurnal 28.06.2021

Golman Zomer odbranio je penal Mbapeu u poslednjoj seriji, pa je svetski prvak završio takmičenje u osmini finala Evropskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Švajcarske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Bukureštu posle jedanaesteraca pobedila Francusku sa 5:4, pošto je posle regularnog dela i produžetaka bilo 3:3. Švajcarska je povela u 15. minutu golom Harisa Seferovića, a aktuelni svetski šampion preokrenuo je golovima Karima Benzeme, u 57. i 59. minutu. Treći gol za Francusku postigao je Pol Pogba u 75. minutu, a zatim je Švajcarska smanjila golom Seferovića,