Dobvik – prvi gol u poslednjem minutu: Poslednja karta za četvrtfinale ide Ukrajini…

Nedeljnik 29.06.2021  |  Nedeljnik.rs

Andrew Milligan / PA Images / Profimedia Fudbaleri Ukrajine pobedili su reprezentaciju Švedske rezultatom 2:1 (1:1) posle produžetaka u poslednjem meču osmine finala Evropskog prvenstva, u meču koji je odigran na Hempden parku u Glazgovu.

Strelci su bli Oleksadar Zinčenko u 27. i Artjom Dovbjuk u 121. minutu za Ukrajinu i Emil Forsberg u 43. minutu za Švedsku. Ukrajina je tako zakazala duel sa Engleskom, koja je ranije danas savladala tim Nemačke rezultatom 2:0, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. U regularnom delu utakmice obe ekipe su imale prilike u uvodnoj fazi, prvo je zapretio Andrej Jarmolenko, da bi na drugoj strani isto učinio i Isak. Ukrajina je došla do vođstva, iako su Šveđani bili nešto