Novak Đoković bolji od Denisa Kudle za osminu finala Vimbdona

Sportski žurnal 02.07.2021

Novak je bez većih problema dobio prva dva seta, onda je u trećem Kudla oduzeo servis srpskom teniseru i poveo sa 4:1, ali uspeo je Đoković da vrati brejk i da dođe do izjednačenja, pa je set „uveden“ u taj-brek u kome je Srbin slavio sa 9:4

Branilac titule na londonskom Vimbldonu srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala tog grend slem turnira, pošto je pobedio 114. tenisera sveta Amerikanca Denisa Kudlu posle tri seta, 6:4, 6:3, 7:6. Prvi teniser sveta pobedio je posle dva sata i 16 minuta. Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise, sve do poslednjeg, 10. kada je Đoković napravio brejk i poveo u meču. Prvi teniser sveta je od početka vodio u drugom setu, 2:0 i