Ludnica na Vembliju, fudbal se vraća kući! Engleska je u finalu Eura, hrabri Danci ispali u produžetku!

Vesti online 07.07.2021

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u fudbalu pošto je u polufinalnom duelu na krcatom Vembliju savladala Dansku posle produžetka sa 2:1.

U jednoj od najlepših utakmica na prvenstvu viđen je odličan fudbal, prvi gol iz slobodnog udarca na prvenstvu, maestralne odbrane Pikforda i Šmajhela i pobeda Engleske. Od samog starta Engleska je nošena krcatim Vemblijem krenula žestoko i napala Dance. Tako se u uvodnim minutima igralo uglavnom na polovini Skandinavaca koji su organizovanom odbranom i mirnom igrom uspeli da odbiju nalete tima Gareta Sautgejta i sredinom poluvremena potpuno se oslobode pritiska.