Fudbaleri Italije novi šampioni Evrope

Slobodna Evropa 12.07.2021

Fudbalska reprezentacija Italije postala je večeras (11. jul) šampion Evrope, pošto je u finalu Evropskog prvenstva u Londonu posle izvođenja jedanaesteraca pobedila Englesku sa 3:2, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo nerešeno, 1:1.

Na londonskom Vembliju, Engleska je povela u drugom minutu golom Luka Šoa, a izjednačio je Leonardo Bonuči u 67. minutu. Utakmica je završena rezultatom 1:1, koji se nije promenio ni posle produžetaka, pa su izvođeni jedanaesterci. U prvoj seriji Domeniko Berardi je bio precizan za vođstvo Italije, a izjednačio je kapiten Engleske Hari Kejn. Golman Engleske Džordan Pikford je zatim odbranio penal Andrei Belotiju, a Engleska je povela golom Harija Megvajera. Italija