Amerikanci pronalaze formu pred Tokio, pala i Španija u Las Vegasu

RTS 19.07.2021

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pronalazi formu pred Olimpijske igre i ostvarila je drugu uzastopnu pobedu. Amerikanci su posle dva šokantna poraza na startu priprema od Nigerije i Australije, prvo deklasirali Argentinu, a sada bili bolji i od Španije u generalnoj proveri. U Las Vegasu su bili sigurni, rezultatom 86:73.

Izabranici Grega Popoviča su tako potvrdili da su glavni favoriti za osvajanje zlatne olimpijske medalje, pošto su relativno lako izašli na kraj sa aktuelnim svetskim šampionom. Domaćin je sporije krenuo i dozvolio "crvenoj furiji" da ima vođstvo, uprkos slabijem šutu iz igre. Španci su vodili i na poluvremenu, da bi SAD preuzele kontrolu u trećoj deonici i od tada se nisu osvrtale. Serijom 23:6 su slomili otpor rivala, u poslednjoj četvrtini imali maksimalnih +16