Završena najviša stambena zgrada u EU, Benidormov adut za titulu „mediteranskog Majamija“
RTS 21.07.2021
![Završena najviša stambena zgrada u EU, Benidormov adut za titulu „mediteranskog Majamija“](https://nstatic.net/img/logo/s/rts.png)
Posle 17 godina izgradnje, neboder „Intempo“ u španskom letovalištu Benidorm konačno je završen. Sa 187 metara najviša je stambena zgrada u Evropskoj uniji, a njegove kule bliznakinje mogu da se pohvale i najbržim liftom u Španiji, koji se kreće brzinom od 4,2 metra u sekundi i do najvišeg sprata stiže za 52 sekunde.
Neboderi u španskom odmaralištu Kosta Blanka mogu da se nadmeću sa Menhetnom ili Hongkongom, sa 80 blokova višim od 25 spratova, ali „Intempovih“ 47 spratova ostavlja sve u senci. Kule „Intempo“ su na vrhu povezane konstrukcijom u obliku dijamanta, gde je cena apartmana u penthausu oko dva miliona evra. Inače, početna cena za stan u ovoj zgradi je 257.000 evra. Odmarališta poput Benidorma podnela su najveći teret drastičnog pada inostranih posetilaca tokom