Amerikanka srpskog porekla osvojila zlatnu medalju: Prva u istoriji za ženski tekvondo u Americi! (video)

Hot sport 25.07.2021  |  Vasilije Kićanović Vasilije

Veliki uspeh za Aleksandru Zolotić! Reprezentativci Uzbekistana i Amerike Ulugbek Rašitov i Aleksandra Zolotić osvojili su zlatne medalje u Tokiju, u kategorijama do 68 i 57 kilograma.

Rašitov je u finalu do 68 kilograma pobedio Britanca Bredlija Sindena, a bronzane medalje pripale su turskom takmičaru Hakanu Rečberu je pobedio Nedžeda Husića i Kinezu Šuaji Žau. Anastasija Zolotic just became the 1st American woman to win Olympic gold in taekwondo 😱 @USA_Taekwondo x @TeamUSA x #TokyoOlympics pic.twitter.com/oGWjQfvLJr — #TokyoOlympics (@NBCOlympics) July 25, 2021 Amerikanka srpskog porekla (18) je do prve zlatne medalje u istoriji ženskog