Formula 1: Sedmostruki svetski šampion osvojio pol poziciju pred Veliku nagradu Mađarske!

Hot sport 31.07.2021  |  Aleksandar Rakočević Luka

Pred Veliku nagradu Mađarkske, 11. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Luis Hamilton je osvojio pol poziciju.

On je na stazi ‘Hungaroring‘ došao do trećeg pola ove sezone, odnosno 101. u karijeri, a najbrži krug je zabeležio u vremenu od 1:15.419 minuta. Prethodno je britanski automobilista sa prve pozicije startovao na Velikoj nagradi Španije, od koje je prošlo šest trka. Hamiltonu je danas ‘iza leđa’ bio timski kolega Valterij Botas, dok se na trećem mestu našao Maks Ferstapen u bolidu Red Bula. Tokom većeg dela kvalifikacija Hamilton je bio taj koji je držao čelnu