Nadal se vratio na teren posle poraza od Đokovića, pa se povredio! Španac izgledao užasno i umalo izgubio od 192. tenisera sveta, upitan dalji nastup!

Sportal blic 05.08.2021
Nadal se vratio na teren posle poraza od Đokovića, pa se povredio! Španac izgledao užasno i umalo izgubio od 192. tenisera…

Posle više od mesec dana pauze, španski teniser je izašao na teren.

Bik sa Majorke se plasirao u osminu finala turnira serije 500 u Vašingtonu pošto je pobedio Amerikanca Džeka Soka sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:6). Nadalu je bilo potrebno više od tri sata da savlada 192. tenisera sveta. Španac je lako dobio prvi set, da bi Amerikanac pravo niotkuda drugi u svoju korist prelomio pri rezultatu 3:3 u gemovima i stigao do izjednačenja. Sok je brejkom otvorio treći set, da bi Nadal servis protivniku oduzeo u šestom gemu. U završnici gema, Španac