Francuzi su se "otimali" do poslednje sekunde, dali su sve, ali Amerikanci su olimpijski šampioni! Drim-tim četvrti put zaredom trijumfovao na Olimpijskim igrama!

Sportal blic 07.08.2021  |  Dr. P.
Francuzi su se "otimali" do poslednje sekunde, dali su sve, ali Amerikanci su olimpijski šampioni! Drim-tim četvrti put…
Bilo je puno sumnji i nedoumica, ali stvar se završila očekivano - košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su olimpijsko zlato! “Drim tim” je u finalu Olimijskih igara u Tokiju pobedio Francusku rezultatom 87:82 (18:22, 21:22, 24:27, 19:16), osvojio četvrto uzastopno olimijsko zlato i usput vratio “trikolorima” za poraz na startu turnira. Nije ovo bilo finale za pamćenje, možda i zbog činjenice što se igralo u prepodnevnim časovima po lokalnom vremenu, a