Objavljeni snimci iz prepunog aviona: Ovih 640 srećnika je uspelo da uleti u američku letelicu i pobegne iz haosa na aerodromu u Kabulu (foto)
Blic 17.08.2021 | I.Z.K.
Prve fotografije su se pojavile iz američkog vojnog teretnog aviona američke teretne prepunog izbeglicama koje su uspele da na aerodromu u Kabulu uđu u avion pre nego što je vojno osoblje uspelo da zatvori ulaz u letelicu u očajničkom pokušaju da pobegnu od talibana.
SAD su do sada izvele najmanje dva C-17 teretna aviona iz Kabula i više letova se očekuje kasnije ove nedelje uprkos haosu na aerodromu u ponedeljak, u kojem je najmanje osmoro ljudi nastradalo, uključujući i neke koji su pali sa spoljnog dela aviona. Na fotografijama iz jednog aviona vidi se 640 Avganistanca, koji sede na podu aviona predviđenog za nošenje 150 vojnika. Izbeglice - uključujući mnoge žene i malu decu - utrčali na poluotvornu rampu aviona, a "posada