Srbija sigurna protiv Luksemburga, dva gola Mitrovića

Radio sto plus 04.09.2021

Srbija je na stadionu “Rajko Mitić” povela golovima Aleksandra Mitrovića u 22. i 35. minutu, na 2:1 smanjio je Olivije Til u 77. minutu, da bi autogolom Maksima Šanoa u 82. i pogotkom Nikole Milenkovića domaći tim stigao do konačnih 4:1.

Posle četiri odigrane utakmice u Grupi A, Srbija ima deset bodova, koliko i Portugal, a iza te dve selekcije sledi Luksemburg sa šest osvojenih bodova. Srbija je povela u 22. minutu kada je mrežu Luksemburga zatresao Mitrović. Sergej Milinković–Savić je poslao fenomenalan pas ka Mitroviću koji se našao sam ispred golmana Luksemburga, a onda iz prve, rutinski plasirao loptu u mrežu. Filip Kostić je u 35. minutu prošao po levoj strani, uputio je precizan centaršut, a