Užasan dan za srpsku odbojku! Nakon odbojkašica, izgubili i odbojkaši u ludnici od derbija protiv Poljaka!

Sportal blic 04.09.2021  |  P. L.

Odbojkaši Srbije poraženi su u trećoj utakmici na Evropskom prvenstvu od domaćina Poljske rezultatom 3:1 u setovima (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14).

Ovo je bio prvi poraz našeg tima, ali mora se uzeti u obzir i činjenica da su naši odbojkaši za tri dana odigrali tri meča, dok su Poljaci imali dan odmora i to baš pred ovaj duel. Počelo je prilično neizvesno. Nisu se „dali“ nijedni ni drugi, a u prvom delu prvog seta gledali smo takozvanu „klackalicu“. Ipak, Poljaci su bili malo hrabriji pa su se na kratko odlepili, Srbija je to sustigla, ali su protivnici bili ponovo neumoljivi. Sa pravom su slavili u ovom setu,