Zvezda saznala protivnika u finalu: Domaći Bajern “pregazio” zvezde iz Virtusa sa 24 razlike

Vesti online 11.09.2021  |  Telegraf

Nakon sjajne predstave u polufinalu protiv Panatinaikosa, koju su platili povredom Erona Vajta, košarkaši Crvene zvezde saznali su protivnika u finalu turnira u Minhenu. Biće to domaći Bajern koji je neočekivano lako uspeo da dođe do pobede protiv silnog Virtusa iz Bolonje, a gde je pitanje pobednika bilo rešeno i pre poslednje četvrtine – 90:66.

Vrlo dobre partije za četu Andree Trinkijerija pružili su Lučić, Tomas i Hilijard, koji su faktički i prelomili meč tokom treće deonice. Crno-beli iz Bolonje “pali su na ispitu”, pokazali su dosta slabosti u odbrani, što je Bajern spretno eksploatisao. A nije bilo sve tako crno u prvom poluvremenu, pošto je Virtus u par navrata predvođen Belinelijem i Judom uspeo da dođe i do prednosti od šest poena. Kratkog je to bilo daha, pa Serđu Skariolu ostaje domaći zadatak