Partizan silovit na kipru: Prvenac Meniga i novi pogodak Rikarda za pobedu crno-belih na premijeri u Ligi konferencija! Foto

Kurir 16.09.2021

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Nikoziji Anortozis sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe B u Ligi konferencija.Partizan je poveo u 42. minutu golom Kvinsija Meniga, a pobedu je obezbedio Rikardo Gomeš pogotkom u 68. minutu.

To je bio njegov 14. gol u sezoni. Fudbaleri Partizana su od početka napadali ali bez ozbiljnih prilika. Prvi je zapretio domaći tim, u 12. minutu kada je u dobroj šansi bio Lazaros Hristodulopulos, a golman crno-belih Aleksandar Popović odbranio. Tri minuta kasnije Partizan je imao dobru šansu preko Aleksandra Miljkovića, koji se našao sam pred golmanom, ali je Djordji Lorija odbranio. Posle njega, u 22. minutu pokušao je i Lazar Marković, ali je sa 20-ak metara