Realovo veče u Valensiji, dva minuta za preokret i prvo mesto

Sportske.net 19.09.2021  |  Sportske.net

Fudbaleri Real Madrida slavili su na gostovanju Valensiji 2:1 u meču 5. kola španske La Lige, a meč je obeležio neverovatan preokret u finišu meča kreiran od stane Vinisijusa i Karima Benzeme, koji su kraljevskom klubu omogućili izlazak na prvo mesto.

Valensija je povela u 66. minutu golom Huga Duroa, koji se odlično snašao na drugoj stativi i šutem iskosa pogodio malu mrežu gola Tiba Kurtoe. Delovalo je da Valensija drži sve u svojim rukama, a da Real ne može ni do boda, ali je onda usledio pravi šou napadača kraljevskog kluba. Najpre je u 86. minutu Vinisijus uz dosta sreće doneo izjednačenje Realu, a samo dva minuta kasnije Benzema je sjajno skočio glavom i doneo važna tri boda gostima iz Madrida. Real je