Engleska i Poljska ubedljive, Danska i dalje maksimalna, Švajcarska bolja od Severne Irske

Danas 09.10.2021  |  Beta

Fudbaleri Engleske pobedili su večeras u gostima selekciju Andore sa 5:0, u utakmici sedmog kola Grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Engleska je posle prvog poluvremena imala dva gola prednosti, pošto su mrežu Andore pogodili Ben Čilvel u 17. i Bukajo Saka u 40. minutu. Ubedljivu pobedu Engleske su u nastavku potvrdili Tami Ejbraham u 59, Džejms Vord-Praus u 79. i Džek Griliš u 86. minutu. Istim rezultatom je slavila i Poljska u Varšavi protiv San Marina. Karol Šviderski je u desetom minutu doneo vođstvo Poljskoj, a deset minuta kasnije je Kristijan Broli autogolom povisio na 2:0. Poljska je u