Kuglanje: Naši klubovi sjajni u evro-kupovima (AUDIO)

RTV 12.10.2021  |  RTV (Ljubenko Zvizdić)

NOVI SAD - Proteklog vikenda završeno je takmičenje u međunarodnim klupskim kupovima za kuglaše i kuglašice. Srbija je imala osam predstavnika koji su to pravo stekli plasmanima u Superligi i Kupu Srbije u prošloj sezoni. Najveći uspeh postigli su kuglaši novodske Vojvodine, koji su osvojili drugo mesto na "NBC" kupu u nemačkom gradu Lorhu. U finalu su poraženi od Raindorfa iz Nemačke sa 7:1. U novosadskom timu najbolji rezultat ostvario je Slobodan Simonović, sa 632 oborena čunja.

U istom takmičenju, četvrto mesto zauzeli su kuglaši subotičkog Spartaka, pošto su u dvoboju za treće mesto poraženi od Brajtenbaha iz Nemačke sa 7:1. U našoj ekipi najviše je pružio iskusni Jovan Ćalić, sa 637 oborenih čunjeva. U ženskoj konkurenciji beogradski Singidunum je bio šesti, a novosadski Radnički osmi u konkurenciji 11 klubova. Na Svetskom kupu u Otočcu u Hrvatskoj, na kojem su nastupili šampioni država, kuglašice novosadske Alimente zauzele su odlično