Orlovima najmanje baraž, protiv Portugala utakmica odluke: “Idemo na pobedu tamo…”

Nedeljnik 13.10.2021  |  Agencija Beta

(BETAPHOTO/MILOS MISKOV/DS) (Beta) – Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je sinoć u Beogradu selekciju Azerbejdžana sa 3:1, u utakmici sedmog kola Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Dvostruki strelac na stadionu “Rajko Mitić” bio je Dušan Vlahović, u 30. sa penala i u 53. minutu, dok je treći pogodak postigao Dušan Tadić iz jedanaesterca u 83. minutu. Jedini gol za Azerbejdžan postigao je Emin Mahmudov u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Srbija je ovom pobedom obezbedila mesto u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo, a u poslednjoj utakmici kvalifikacija će se sa Portugalom boriti za prvo mesto u grupi. Izabranici