Cirkus u južnoj Americi: Penal, nije penal! Gol u 100. minutu i delirijum, a onda var i sudija, pa haos (video)

Večernje novosti 15.10.2021  |  Novosti online

Foto AP Čak 16 minuta duže od previđenih 90 trajao je duel Kolumbije i Ekvadora u 12. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo! Ali i to nije bilo dovoljno da vidimo pogodak - 0:0.

Ekvadorci su doputovali u Barankilju s jasnim ciljem da ostanu neporaženi, što su i uspeli. Bukvalno su preživeli ovo gostovanje, jer su u 100. minutu primili gol, ali ga je sudija Dijego Aro poništio zbog igranja rukom Jerija Mine. Iako se defanzivac domaće selekcije i Evertona sjajno snašao u gužvi pred golom gostiju posle auta i precizno šutirao iz okreta, između četvorice protivničkih igrača, prethodno jeste primirio loptu na nepropisan način. Nesvesni toga,