Tadić je suvo zlato Ajaksa: Kapiten Srbije kreirao novu pobedu "kopljanika", dve maestralne asistencije za rušenje Herenvena

Sportal blic 17.10.2021  |  Vl.K.

Fudbaleri slavili su na gostovanju Herenvenu rezultatom 2:0, u utakmici devetog kola holandske Eredivizije.

Centralna figura utakmice bio je srpski reprezentativac koji je asistirao za oba gola tima iz Amsterdama. On je najpre u 24. minutu, nakon što je po levom krilu dobio jednu dubinsku loptu, sjajno proigrao Sebastijana Alea koji je bio na pet metara od gola, a ovome nije bilo teško da savlada protivničkog golmana i donese prednost „kopljanicima“. Tadić je kreirao akciju svog tima i kod pogotka u 74. minutu, kojim je David Neres duplirao prednost Ajaksa. Naš as je,