Partizan otvorio stotkom Evrokup! Crno-beli slavili u Nemačkoj protiv Hamburga, u završnici umalo prokockali ogromnu prednost!

Sportal blic 19.10.2021
Partizan otvorio stotkom Evrokup! Crno-beli slavili u Nemačkoj protiv Hamburga, u završnici umalo prokockali ogromnu…

Košarkaši Partizana su u prvom kolu A grupe Evrokupa savladali na gostvanju Hamburg sa 106:97.

Najtrofejniji evropski trener Željko Obradović je na taj način trijumfom debitovao u ovom takmičenju, a crno-beli su nastavili sa pobedama, nakon četiri uzastopne u ABA ligi. Tokom prve četvrtine viđena je neizvesnost u rezultatskom smislu, dok su crno-beli šutevima za tri poena, utakmicu protiv nemačkog predstavnika prelomili u drugoj deonici, u kojoj je rezultat bio 33:16. Uspeo je domaćin da zapreti u poslednjoj četvrtini i da istopi visoku prednost gostiju, ali