Ako ste dobili koronu ili je preležali: Srpski stručnjaci savetuju šta treba jesti u velikoj meri, a šta izbegavati
Kurir 19.10.2021
![Ako ste dobili koronu ili je preležali: Srpski stručnjaci savetuju šta treba jesti u velikoj meri, a šta izbegavati](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Koji je plan ishrane ako smo zaraženi kovidom, a šta bi trebalo jesti nakon preležane bolesti? Koje su n amirnice najbolje za vreme i posle virusa - šta jesti od voća, povrća, koje meso, da li jesti testeninu, slatkiši... "Pravilna ishrana treba da bude uravnotežena, izbalansirana sa dosta vitamina i minerala.
Akcenat je na integralnim žitima, unosu svežeg voća, posebno bogatog vitaminom C i svežeg povrća. Izvor proteina treba da nam bude iz namirnica kao što su meso, riba i jaja. Važan je adekvatan način pripreme namirnica, kako ne bismo umanjili njihovu dijetetsku biološku vrednost", istakla je nutricionistkinja Ljiljana Putniković sa KCS. "Pacijentima koji imaju kovid obično preporučim da svakodnevno budu zastupljene zdrave masti poput orašastih plodova, maslinovog