Naši plivači uspešni na plivačkom mitingu: Srbiji tri medalje na tradicionalnom turniru u plivanju! (foto)

Hot sport 20.10.2021  |  HotSport

Beograd je od petka do nedelje bio domačin tradicionalnog međunarodnog plivačkom takmičenja – Kup mediteranskih zemalja – KOMEN KUP 2021, gde je nastupilo čak 198 plivača iz 16 zemalja Srbija je osvojila 2 zlatne medalje i 1 srebrnu medalju.

Prvo zlato osvojila je štafeta 4×50 mešanim stilovima i mešovitih polova, jedna od najmlađih disciplina u plivanjeu u kojoj se kombinuju strast i istrajnost 2 momka i 2 devojke zajedno. Ta kombinacija je Srbiji na samom početku takmičenja donela zlato zahvaljujući Urošu Živanoviću, Ognjenu Kovačeviću, Ivi Martinović i Andrei Jorgić. Ubrzo je usledila i zlatna medalja Uroša Živanovića koji je u diciplini 100 metara prsnim stilom osvojio 1. mesto i trajno se upisao u