“Zdravlje” poraženo u Leskovcu

Jug press 22.10.2021

LESKOVAC „ZDRAVLjE“ – „VOJVODINA“ NOVI SAD 57:60 (15:11 18:25 9:14 15:10) Košarkaši „Zdravlja“ na svom terenu u SRC „Dubočica“ izgubili su utakmicu 4. kola Prve košarkaške lige Srbije protiv ekipe „Vojvodine“ iz Novog Sada rezultatom 57:60 (15:11 18:25 9:14 15:10).

Utakmicu je obeležio polovičan šut domaćih sa linije slobodnih bacanja (9/18), te debi Amerikanca Kornelijusa Hadsona, koji je imao najbolji indeks uspešnosti u redovima „Zdravlja“. Gostujuća ekipa je došla rešena da osvoji dva boda i time opravda ulogu favorita i tima koji planira da sledeće sezone igra ABA ligu. Međutim, Leskovčani nisu da se lako predaju, prvu četvrtinu su dobili rezultatom 15:11 uz veliku borbenost. I druga četvrtina donosi preciznu igru