Fudbal: Spartak eliminisan iz Kupa Srbije, ispao od trećeligaša

Subotica.com 28.10.2021  |  Subotica.com

Spartak je eliminisan već u šesnaestini finala Kupa Srbije. Bolja od Subotičana bila je Dubočica iz Leskovca nakon izvođenja penala i obezbedila prolaz dalje. Gosti su poveli, Spartak izjednačio, ali nije imao snage da nešto više uradi i regularni deo utakmice završen je 1:1, a onda je odmah usledilo izvođenje jedanaesteraca. „Golubovi“ su na startu propustili priliku da povedu, a posle pete serije za gol su bili bolji gosti - 4:5 i prošli dalje.

Posle terenskog nadmudrivanja uglavnom na sredini terena u prvih 20. minuta bez izglednih šansi, gosti su iz brze akcije nakon greške domaćina poveli. Lazar Mitrović je prevario odbranu Spartaka i iskosa s desne strane poslao loptu u dalji donji ugao. Nastavljena je borba na terenu, preuzimali su Subotičani inicijativu i pokušavali da dođu do gola Mladenovića, ali je odbrana Leskovčana odolevala sve do 40. minuta kada je Savković s desne strane centrirao, Hrstić