Poraz Sitija, Liverpulu malo 2:0, Čelsi potvrđuje vrh tabele

N1 Info 30.10.2021  |  Autor:Bojan Marinković

Šampion Engleske Mančester Siti doživeo je šokantan poraz kod kuće od Kristal Palasa, Liverpul je ispustio dva gola prednosti pred svojim navijačima protiv Brajtona i upisao remi, dok je Čelsi golovima u drugom poluvremenu savladao Njukasl na gostovanju i učvrstio se na liderskom mestu Premijer lige posle 10 odigranih kola.

Jubilarna 200. utakmica na klupi Građana u Premijer ligi završila se košmarno po Pepa Gvardiolu, pošto je Palas slavio na Etihadu rezultatom 2:0. Već u šestom minutu su Orlovi došli do prednosti pogotkom Vilfreda Zahe, da bi se stvari po domaćina dodatno pogoršale posle crvenog kartona Ajmerika Laporta pred poluvreme. Sa igračem manje je Siti uspeo da zatrese mrežu u 60. minutu, ali je gol Gabrijela Žezusa poništen zbog ofsajda. Gosti su brojčanu nadmoć potvrdili u