SRBI ISPRATILI POSLEDNJI KRUG VALENTINA ROSIJA: Najbolji svih vremena završio karijeru! Video

Kurir 16.11.2021

Legendarni 42-godišnji italijanski vozač Valentino Rosi završio je karijeru u moto svetu. 01:16 SRBI ISPRATILI POSLEDNJI KRUG VALENTINA ROSIJA: Najbolji svih vremena završio karijeru! VIDEO Popularni "Doktor" i njegov broj "46" su poslednju trku odvezli na stazi u Valensiji.

Na njegovom poslednjem plesu prisustvovalo je oko 100.000 navijača, među kojima i njegovi verni fanovi iz Srbije. Rosi je proveo 26 godina u motociklizmu gde je na 432 trke zabeležio 115 pobeda i 235 podijuma, te sedam puta bio MotoGP šampion. Tokom karijere je osvojio i po jednu svetsku titulu u kategorijama za motore od 500, 250 i 125 kubika. Uprkos činjenici da je poslednju titulu osvojio 2009, a na trci pobedio pre četiri godine, Rosi je i dalje najpopularniji