Borjan doneo pobedu Kanadi nad Meksikom u kvalifikacijama za SP

RTS 17.11.2021

Fudbaleri Kanade su nadigrali selekciju Meksika sa 2:1 na svom terenu, a Zvezdin golman Milan Borjan je sjajnim odbranama u sudijskoj nadoknadi vremena uspeo sa sačuva pobedu svog tima. Istim rezultatom Panama je nadigrala Salvador posle preokreta, a Kostarika je slavila nad Hovdurasom golom u drugom minutu nadoknade.

Kanađani su po snežnom vremenu na svom terenu u Edmontonu nadigrali selekciju Meksika i ojačali lidersku poziciju u kvalifikacijama za Mundijal. Do golova su došli u 47. i 52. minutu pogotcima napadača Bešiktaša Kajla Larina, ali su gosti pojačali tempo u samom finišu meča i došli do nekoliko vrlo povoljnih prilika. Iako je savladan u 90. minutu pogotkom Ektora Erere za 2:1, golman Milan Borjan je postao junak utakmice jer je u sudijskoj nadoknadi uspeo da dobrani