Rekordi Adetokunba i Midltona za pobedu nad Lejkersima, poraz Dalasa bez Dončića

RTS 18.11.2021

Tim Milvokija nadigrao je LA lejkerse sa 109:102, a do pobede ih je vodio nezadrživi Janis Adetokunbo, koji je meč završio sa čak 47 poena i postavio rekord u efikasnosti. Pomogao mu je Kris Midlton koji se u igru vratio rekordom po broju trojki. Dalas je poražen od Finiksa sa 105:98 i očigledno im je nedostajao Luka Dončić koji je izostao zbog povrede.

Tim Milvokija predvođen Adetokunbom i Midltonom nadigrao je Lejkerse iako su Vestbruk, Karmelo Entoni, Entoni Dejvis pa i Horton-Taker poveli u finišu treće četvrtine. Upravo tada se najviše angažovao Midlton, koji se posle problema sa koronavirusom vratio na teren i sjajnom igron doneo novu prednost domaćinima da bi devet minuta pre kraja ubacio i dve trojke, od kojih mu je druga bila ukupno 1051. u karijeri, čime se izjednačio sa Rejom Alenom po broju trojki u