Protesti u Beču: Dva dana pred opšti lokdaun antivakseri se spremaju da izađu na ulice austrijske prestonice
Blic 19.11.2021
![Protesti u Beču: Dva dana pred opšti lokdaun antivakseri se spremaju da izađu na ulice austrijske prestonice](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Dva dana pred opšti lokdaun, koji stupa na snagu od ponedeljka, antivakseri i protivnici korona mera organizuju sutra proteste u centru Beča.
Planirano je više povorki koje će se kretati kroz centar grada sa više hiljada učesnika, među kojima i desničarskih ekstremista. Na najveći protest pozvala je Slobodarska partija Austrije (FPO), koja će se okuputi na trgu Heldenplac odakle će se kretati centralnom ulicom Beča Ringom. Organizatori protesta očekuju najmanje 10.000 učesnika. Jedna druga povorka kretaće se Ringom do Heldenplaca, a organizatori očekuju oko 3.000 učesnika. Pored FPO i jedan od prvih