Liga šampiona: Maestralni Džeko ‘gura’ Inter ka grupnoj fazi, Ale ‘režirao’ veliki preokrat u Istanbulu!

Hot sport 24.11.2021  |  Aleksandar Rakočević

Fudbaleri Intera pobedili su Šahtjor na svom stadionu rezultatom 2:0, te se sad nalaze na korak od plasmana u nokuaut fazu Lige šampiona.

Heroj ‘neroazura’ večeras bio je fantastični Edin Džeko, koji se dva puta upisao u strelce. Inter je mogao da povede u 23. minutu, ali je lopta nakon udarca glavom Ranokija završila tik pored gola. Domaći su poveli tek u 61. minutu, kada je Džeko sjajnim udarcem savladao protivničkog golmana. Prednost je duplirana samo pet minuta kasnije, Perišić je asistirao, a bosanski napadač je bez problema poslao loptu u mrežu. Pokušavali su igrači Šahtjora da do kraja