Ajaks i Tadić “overili” prvo mesto posle preokreta, Inter rutinski slavio protiv Šahtjora

Vesti online 24.11.2021  |  Vesti online

Fudbaleri Ajaksa su nastavili sa odličnim partijama u Ligi šampiona i upisali i peti trijumf, a ovoga puta su na gostovanju u Istanbulu bili bolji od Bešiktaša sa 2:1.

Tim iz Amsterdama je novim trijumfom obezbedio prvo mesto u grupi C pa tako meč protiv Sportinga u poslednjem kolu neće imati nikakvog značaja. Domaćin je preko Rašida Gezala poveo sa penala u 22. minutu i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Trener gostiju Ten Hag ubacio je na pauzi Sebastijena Alea, a sjajni Francuz sa dva pogotka preokrenuo je meč i doneo pobedu svom timu. Ajaks je do izjednačenja došao u 54. minutu kada je posle sjajne lopte Argentinac