Pobeda na otvaranju svetskog prvenstva: ‘Energija i dobra odbrana su nam donele rezultat’

Hot sport 04.12.2021  |  HotSport

Odličan start na prestižnom takmičenju! Rukometašice Srbije su u prvoj utakmici na Svetskom šampionatu u Španiji savladale Poljsku rezultatom 25:21 (16:13) i tako upisale važne prve bodove na startu takmičenja.

Srbija otvara utakmicu pogotkom Anđele Janjušević u 4. minutu. Naše devojke su preuzele inicijativu stekle prednost ubrzo po početku utakmice koju su održavali do isteka prvih 30 minuta. Čvrsta odbrana naše ekipe uz nekoliko stativa protivničke ekipe rezultiralo sa samo dva gola Poljske u uvodnih 10 minuta, pa je Srbija povela sa 5:2. Poljakinje su iskoristile igrača više i sa dva vezana pogotka smanjile na 5:4, a čim se postigla igračka ravnosteža na terenu Srbija