Jokić osmi u istoriji po broju tripl-dablova, ali Denver je poražen u Čikagu

N1 Info 07.12.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U prvim utakmicama NBA šampionata koje su se igrale u noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu Denver Nagetsi su poraženi na gostovanju protiv Čikago Bulsa, uprkos dobroj igri Nikole Jokića, dok su Filadelfija Seventisiksersi nakon produžetka slavili u Šarlotu protiv Hornetsa uz fantastičnu partiju Žoela Embida.

Bulsi (17-8) su slavili protiv Nagetsa (11-12) rezultatom 109:97. Imali su gosti iz Kolorada prednost tokom najvećeg dela prvog poluvremena, ali je preokret „Bikova“ usledio krajem treće četvrtine, a do kraja meča imali su i preko 15 poena viška. Aktuelni MVP lige Nikola Jokić duel je završio sa tripl-dabl učinkom – 17 poena (6/17 iz igre), 12 skookva, 15 asistencija, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 36 minuta. Bio je to 60. takav meč u NBA karijeri za Somborca,