Radnički porazom od Proletera završio jesenji deo prvenstva

Južne vesti 16.12.2021  |  Marko Mitić Južne vesti

Posle skoro dva meseca, fudbaleri niškog Radničkog doživeli su poraz u Superligi, pošto je od njih u 21. kolu bila bolja ekipa Proletera iz Novog Sada rezultatom 2:0 (2:0): Ovo je bio poslednji meč tima sa ”Čaira” u 2021. godini, a u dosadašnjem delu prvenstva sakupili su 27 bodova i nalaze se na deobi 6. mesta.

Oba gola na stadionu ”Karađorđe” viđena su u prvom poluvremnu. Posle samo 5 minuta nekadašnji fudbaler Partizana Nikola Ninković, koji poslednjeg dana prelaznog roka pojačao Proleter, doneo je svom timu prednost. Njemu su defanzivci Nišlija ostavili previše prostora za udarac, te je njegov šut sa 16 metara završio u mreži nemoćnog Kahrimana. Uspeli su Novosađani da dupliraju prednost već u 20. minutu. Mladenović je probio po desnoj strani, prevario svog čuvara,