Pobeda za kraj prvog dela sezone

Jug press 18.12.2021

LESKOVAC U utakmici bez takmičarskog značaja, s obzirom da su obe ekipe ranije osigurale plasman u plejof doigravanje, u Leskovcu su rukometaši „Dubočice 54“ u poslednjem, 14. kolu rukometne Arkus superlige, pobedili ekipu „Šamota“ iz Aranđelovca sa 28:27 (13:13).

Na početku utakmice gosti su imali blagu prednost, domaći su uspeli da u par navrata prei kraju poluvremena stvore tri golova prednosti, ali uporni gosti su uspeli da na poluvreme odu sa 13:13. U drugom poluvremenu ponovo blago vođstvo „Šamota“, da bi Leskovčani u 53. minutu ponovo došli do tri gola razlike (25:22), a gosti uspeli da smanje na samo gopl zaostatka – 27:27. Ekipa Dubočice je iograla u sastavu: Gašić (odbrane 4/18), Stanković, Radulović 4, Marinković,