Извор: РТС/Култура архива вести 28.12.2021
„Кафка машин“, интроспекција колективне одговорности и борбе појединца са друштвом
РТС 28.12.2021
„Кафка машин“ наслов је представе која је, инспирисана животом и делом Франца Кафке, премијерно изведена у Српском народном позоришту у Новом Саду. Драматург је Ката Ђермати, редитељ Вељко Мићуновић. О проблемима са којима се… »
Награда за животно дело УЛУС-а у 2021. години Горану Ђорђевићу
РТС 28.12.2021
Награда за животно дело је највећа УЛУС-ова награда јер обухвата признање за целокупни професионални опус уметнице или уметника, члана Удружења. Ова награда је посебно значајна јер је то прилика да се кроз предлагање кандидата… »
Шта је то српски филм: Сећање на Душана Макавејева
РТС 28.12.2021
Читава авантура српског филма, као и српске уметности, односно оно најбоље од ње је у бити разуларено и диониско, отето контроли: наизглед трапаво и герилско, свакако сирово и веристичко, у најбољим моментима спонтано и… »
Моја Србија – изложба фотографија Станка Костића
РТС 28.12.2021
Богату и родну, плодну и лепу Србију деценијама пажљиво осматра фотограф Станко Костић и камерама бележи њене ћуди, расположења, у жељи да обухвати што више, досегне што даље, забележи што брже њене врлине и све добре… »

