Meč za infarkt - veličanstven preokret Juventusa, samoubistvo Rome u više činova

Sportske.net 09.01.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Juventusa došli su do neverovatne pobede na gostovanju Romi 4:3 nakon što su stigli dva gola zaostatka i sa igračem manje odbranili prednost u derbiju 21. kola Serije A.

Prvu ozbiljnu priliku na meču Roma je propustila u šestom minutu kada je udarac Tejmi Ejbrahama bio nedovoljno jak da savlada Vojčeha Ščensnog. Engleski fudbaler je ipak doneo Romi prednost u 11. minutu nakon odličnog skoka i pogotka glavom. Samo tri minuta kasnije oprobao se i Pelegrini, koji je zatražio penal, ali je sudija pustio da se nastavi igra. Posle početnog šoka usledila je reakcija Juventusa i izjednačenje Paola Dibale u 18. minutu. Argentinac je primio