PSG: Pozivamo građane da glasaju protiv ustavnih promena
Jug press 11.01.2022

Pokret slobodnih građana poziva građane da na predstojećem referendumu 16. januara glasaju protiv predloženih ustavnih promena. “Predloženi akt o ustavnim promenama neće suštinski doprineti jačanju nezavisnosti pravosuđa.
Predložene ustavne promene u teoriji i u nekom uređenom društvu bi možda i funkcionisale, ali imajući u vidu aktuelni politički kontekst i način na koji je ovaj dokument nastao jasno je da će efekti usvajanja ovakvih rešenja biti dugoročno štetni i da dovesti do daljeg učvršćivanja partijskog pravosuđa u Srbiji. Glasanjem protiv predloženih promena ne glasa se samo protiv teksta tog predloga, već protiv celokupnog konteksta u kom je ovakav dokument nastao – u






![OVDE SU NEKADA STAJALI AUTOBUSI, A USKORO ĆE ŠETATI PORODICE: Evo kako će izgledati nova zelena oaza u Leskovcu!! [FOTO]](https://nstatic.net/069/41396069uopkys.jpg)





